За половин час Facebook струваше повече от "Газпром"

Политика за бисквитки

В рамките на половин час социалната мрежа на Марк Зукърбърг струваше 123 млрд. долара - по-скъпо от „Газпром“, притежателят на най-големите в света запаси от природен газ (106 млрд. долара при приключване на търговията за деня).

Малко след това обаче акциите на Facebook се върнаха на първоначалната си цена от 38 долара – капитализация над 104 млрд. При приключването на търговията на Nasdaq ценните книжа на компанията на Марк Зукърбърг достигнаха стойност от 38,23 долара – растеж от само 0,61 процента.

Финансови анализатори прогнозираха, че първоначално акциите на Facebook ще поскъпнат рязко. Те обаче предупредиха, че ако компанията не увеличи приходите си, цената им може бързо да падне.

Вследствие на първичното предлагане цената на акциите на Зукърбърг е почти 20 млрд. долара. Той е продал 30,2 млн. акции (за 1,1 млрд. долара) от общо 533,8 млн., които са негова собственост.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС