Робърт Дауни-младши - новото лице на HTC

Робърт Дауни-младши - новото лице на HTC

Тайванският производител на смартфони HTC официално обяви, че е подписал двугодишен договор с най-скъпо платения холивудски актьор Робърт Дауни-младши да бъде лице на новата й рекламна кампания.

Първите рекламни клипове с участието на Робърт Дауни-младши дори вече са готови. Кампанията ще стартира с видео в YouTube утре, след което ще последват видеореклами в кината и телевизиите във Великобритания, САЩ и Тайван.

Маркетинговата кампания тръгва в момент, в който тайванският производител на смартфони стремително губи позиции, както във високия така и в ниския ценови сегмент на пазара на мобилни устройства. По данни на Gartner за първото тримесечие на тази година делът на HTC на световния пазар на смартфони е намалял с 2,5%.

Продажбите на флагмана HTC се забавят и през юни са били с 26,4% по-малко, отколкото преди година. Това означава, че разходите за производство на единица продукт растат, докато в същото време рентабилността пада. Наскоро HTC обяви, че вероятно ще приключи второто тримесечие с до 8% оперативни загуби.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 3 до 9 ноември
Обирът в Лувъра: Дело на дребни престъпници
България е единствената страна в ЕС, която събира за рециклиране толкова устройства, колкото продава на пазара
Защо най-големият производител на течен шоколад поведе война срещу турските продавачи на лешници?
Тръмп: Не вярвам да влезем във война с Венецуела, но дните на Мадуро като президент са преброени
САЩ искат повече държави да използват долара. Кои са кандидатите?