САЩ разследват рекламната система на Google

САЩ разследват рекламната система на Google

Системата за рекламиране на интернет търсачката Google се разследва от американското министерство на правосъдието, съобщи BBC. 

Разследващите в САЩ проверяват как автоматичната система за реклама в Google позиционира някои определени рекламодатели. Имената и марките на тези, чието положение в интернет рекламния пазар в мрежата се проверява, не се споменават.

Подобно разследване се извършва и от Европейската комисия, след оплаквания, че няколко европейски сайта са измествани назад в резултатите в търсенето на Google, което ги прави неизвестни за потребителите и дава стимул на рекламодателите-конкуренти.

Рекламните приходи на Google в първото тримесечие на 2011 г. достигнаха 8.3 млрд. долара.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Държавният департамент на САЩ одобри продажба на въоръжение на България за 620 млн. долара
Зеленски обяви, че следващият кръг мирни преговори между Украйна и Русия ще бъде в сряда
Град Ню Йорк и щатът Ню Джърси очакват 3,3 млрд. долара приходи от Световното първенство по футбол през 2026 г.
Слънце и жега: Термометрите удрят 42° във вторник
По план за 43 млн. евро: Изкуствен интелект ще помага на държавната администрация в Испания
Най-опасният престъпник на Еквадор беше предаден на властите в САЩ
Петролът поевтинява на фона на опасенията от задаваща се търговска война между САЩ и ЕС