Google: Служителите ни са прекалено еднотипни
Интернет гигантът Google представи за първи път данни за разнообразието на персонала си, предлагайки уникален поглед към състава на компанията, пише TheNextWeb. Компанията - автор на най-голямата търсачка в света призна, че липсата на прозрачност до момента е била грешка и че съставът й не е така разнообразен, както би искала.
70 процента от служителите на Google в глобален мащаб са мъже, предава Фокус. В САЩ 61 на сто от служителите са бели, а азиатците съставляват втората по големина група с 30 процента. Испаноезичните и афроамериканците са съответно 3 и 2 процента.
За да коригира несправедливото разпределение на работни места, компанията е инвестирала 40 милиона долари в програми за обучение на жени и момичета по компютърни науки от 2010 година насам. Google работи и с колежи и университети, в които учат повече цветнокожи студенти.
“За първи път Google признава, че е много далече от това, което иска да бъде, както и че пълната откровеност за размера на проблема е част от решението”, казва Лазло Бок, старшият вицепрезидент на компанията по човешките ресурси.
В същото време компанията пусна днес услуга, която позволява на европейците да поискат изтриване на личните им данни от резултатите на търсачката. Това се случва, след като на 13 май европейски съд даде на гражданите „правото да бъдат забравени” от интернет.
Компанията ще преценява всяка молба и ще отсъжда между „правото на хората за лично пространство и правото на обществото за информация”.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |INSAIT получи ново финансиране в размер на 1 млн. долара от Google
Компании |Учени провеждат климатичен експеримент в Амазония, наречен "машина на времето"
Любопитно |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |Кати Ууд вижда хуманоидните роботи като най-голямата възможност в AI сферата
Икономика |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Как приливите създадоха първите градове?
Любопитно |Венецуела прекрати енергийните си споразумения с Тринидад и Тобаго
Свят |INSAIT получи ново финансиране в размер на 1 млн. долара от Google
Компании |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.