Чешкото правителство отряза годишните премии на топ мениджмънта на ЧЕЗ

Job Мениджър

Общото събрание на акционерите на чешкия енергиен концерн ЧЕЗ остави без годишни премии за първи път от 2001 г. насам топ мениджмънта на компанията, съобщи пражкият вестник Hospodarske noviny.

„За първи път от 2001 година, когато енергийният концерн ЧЕЗ, явяващ се една от най-големите компании в Централна и Източна Европа започна да изплаща дивиденти на своите акционери, членовете на ръководството и Съвета на директорите няма да получат премии за изминалата финансова 2014 година”, се казва в съобщение на компанията.

За последните пет години на топ мениджмънта на компанията са изплатени общо  към $1,05 млн. премии. Внесено е било предложение за бонуси и тази година, но чешкото министерство на финансите възразило категорично. Контролният пакет акции в компанията принадлежи на държавата.

Финансовото министерство отрязало предложението за премии като се обосновало с влошаване на ключови финансови показатели на концерна през 2014 г., по-конкретно, спад в печалбата с 24%.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ