Безплатни прегледи срещу инсулт

Политика за бисквитки

Бързата и адекватна реакция на близките при инсулт дава време на невролозите, за да лекуват, а за болния е шанс да има минимални последствия, каза доц. Иван Стойков,   началник на клиниката по неврология в болница „Токуда” пред БНР.

На 20 и 21 и на 27 и 28 ноември невролозите в болницата организират безплатни профилактични прегледи.  За целта е необходимо предварително записване на тел. 02/403 40 00 и 403 49 11.

Колкото по-бързо се реагира при мозъчен инсулт, толкова по-големи шансове има пациентът да излезе без инвалидизация, каза доц. Стайков:Времето, с което разполагаме сега, в световен мащаб, е 4 часа и половина, в което ние бихме могли да включим най-високо специализирано лечение, да ограничим зоната на умиране на неврони и пациентът да излезе без неврологичен дефект.

Той посочи, че България е на трето място в Европа по честота на мозъчните инсулти.

Според доц. Стайков съществуват изменяеми рискови фактори, върху които може да се въздейства чрез превенция. Такива са високото кръвно налягане, захарният диабет, различни промени в кръвоносните съдове.

Активният начин на живот има много важно значение за превенцията на мозъчния инсулт, каза неврологът.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Звездите за бизнеса от 18 до 24 май: Повече търпение и поглед към дългосрочните хоризонти
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
Времето: Очаква ни топъл ден с променлива облачност
СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение