Бирата никога не е решение за жегите, предупреждават лекари
Лятото на 2014 няма да бъде запомнено с горещини, а по-скоро обратното с дъждовното и влажно време. Въпреки това, българинът е свикнал да асоциира този сезон с жегите, припомня БГНЕС.
Бирата обаче далеч невинаги е най-правилното решение за утоляване на жаждата, когато ни е топло. Това заяви за БГНЕС д-р Рая Иванова от Университетска многопрофилна болница за активно лечение "Александровска".
Най-добре е лятото да се пие повече вода, да се избягват и газираните напитки. Вместо тях може да се наблегне на сокове, таратор или айран. Не бива да забравяме да приемаме течности по 1,5 - 2 литра на ден.
Резките обрати на времето, които за съжаление наблюдаваме често това лято, могат да създадат и здравословни проблеми. Най-уязвими са малките деца, възрастните хора и бременните жени.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Унгария привика руския посланик след мащабна атака с дронове близо до границата с Украйна
Свят |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Терзиев връща за преразглеждане решението за строежа на 22-етажна сграда в "Младост"
Политика |Излязоха резултатите от първо класиране за гимназиите след 7 клас
България | Advertorial |Тим Бъртън ще режисира „Бийтълджус 2“
Екран |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.