Предупреждение: Жената ще изгуби възможността да ражда естествено

Водещият френски гинеколог Мишел Оден излезе с шокиращото предупреждение, че жените са застрашени да загубят способността си да раждат по естествен път.
Според британския вестник "Телеграф" 84-годишният лекар подчертава, че раждането е станало толкова зависимо от лекарствата, че жените скоро няма да могат да раждат без тях.
В своята книга "Необходими ли са акушерки?" Оден посочва, че днес раждането трае два часа и половина по-дълго, отколкото преди 50 години, посочва БГНЕС. Освен това все повече жени раждат с помощта на лекарства и хирургия.
"За мен това е знак, че жените губят способността да раждат", обясни той. Според него все по-малко жени раждат по естествен път, тъй като повечето избират цезарово сечение.
Оден особено категорично критикува използването на синтетичен окситоцин за предизвикване на контракции, който според него, намалява способността на жената естествено да произвежда този хормон.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Принц Уилям става пилот на хеликоптер за спешна помощ
Маркетинг |Забавно е да правиш невъзможното: 20 велики цитата от Уолт Дисни
Техники за успех | Advertorial |Доларът задържа печалбите си въпреки новините
Коментари |УниКредит Булбанк е банка на годината
Финанси | Advertorial |Млада жена е починала след падане от хотел в Слънчев бряг
България | Advertorial |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.