До час видеоигри на ден били полезни за децата
Децата, които играят на компютърни или видеоигри до един час на ден, са по-общителни и удоволетворени, а и по-малко хиперактивни, сочи изследване на Оксфордския университет, цитирано от The Telegraph.
Въпреки широко разпространените страхове, че видеоигрите са вредни, изследването на момчета и момичета на възраст между 10 и 15 години установява, че игра до 60 минути всеки ден може действително има положителни ефекти. Проучването, обхващащо почти 5000 деца, сравнява тези, които изобщо не играят и тези, които се занимават с компютърни игри или игри с конзоли за различни периоди от време.
“Младите хора, които отделят малко време за видеоигри, показват по-добра приспособимост в сравнение с тези, които никога не играят или играят три и повече часа на ден”, се казва в заключенията на научния екип, цитирани от "Фокус".
“Играещите по-малко от час показват най-високо ниво на социални умения и най-често се чувстват доволни от живота си. Оказва се, че те имат и по-малко проблеми със създаването на приятелства или емоционални затруднения и по-рядко са хиперактивни в сравнение с другите групи”.
Изследователите отбелязват, че има основания да се смята, че игрането на игри може да носи полезни ефекти в сравнение с гледането на телевизия, при което липсва интерактивност.
“Игрите предоставят редица различни познавателни предизвикателства, възможности за изследване, релаксация и общуване с връстници”, пише още в научния доклад. “Подобно на недигиталните форми на детска игра, видеоигрите могат да подпомогнат доброто самочувствие и правилното социално приспособяване”.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.