52 загинаха при затворнически бунт в Мексико

ЕС

Бунт, последван от пожар, в затвор в Монтерей, Северно Мексико, приключи с 52 загинали, предава британската телевизия Би Би Си.

Сенаторът на щата Нуево Леон, Хайме Родригез, казва, че други 12 са ранени в затвора Топо Чико след сбиване между членове на враждуващи клики.

Властите съобщават, че ситуацията е под контрол и няма избягали престъпници.

Инцидентът се случва дни преди посещението на Папа Франциск в затвора в северния град Суидад Хуарес, прочут с насилието между наркокартели. 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали