Делът на хората в риск от бедност или социално изключване в ЕС е 21,4%, в България - 30%

Делът на хората в риск от бедност или социално изключване в ЕС е 21,4%,  в България - 30%

През 2023 г. 94,6 млн. души в Европейския съюз ( EС), или 21% от населението на общността, са били изложени на риск от бедност или социално изключване, показват данните на Евростат, оповестени днес.

Както броят, така и делът на тези хора намалява слабо спрямо 2022 г., когато 95,3 млн. европейски граждани са били изложени на риск от бедност или социално изключване, или 22% от населението на ЕС.

Делът на хората в риск от бедност или социално изключване варират в различните страни членки на ЕС през 2023 г.

Според данните на европейската статистика най-висок процент на  изложени на риск в риск от бедност или социално изключване ерегистриран в Румъния (32%) и България (305), следвани от Испания (27%) и Гърция (26%), показват данните на Евростат.

От друга страна, най-ниския дял на тези хора е регистрирани в Чехия (едва 12%), Словения (14%), Финландия и Полша (и в двете по 16%).

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2