SOS Европа в центъра на Одрин

ЕС

Обстановката в турския град Одрин се успокоява, но все така остава сложна. В града има повече от 3000 сирийски бежанци, които искат да стигнат до Западна и Северна Европа, съобщава БНТ.

Посланието на бежанците в центъра на Одрин е "SOS Европа". Те имат желание да бъдат приети от която и да е страна, където могат да живеят сигурно и спокойно, далеч от войната.

Бежанците са пристигнали в Одрин на път към Гърция, за да стигнат до Западна и Северна Европа. Те са приели настояването на турския премиер, освободили са магистралата и са се настанили край стадиона в града, посочва още БНТ. Не се отказват обаче от желанието си да продължат към Германия, Швеция и Норвегия. Казват, че в Турция са намерили държава, но тези като тях там са много. По пътя си едни са били просяци, а други черноработници, за да оцелеят и да продължат.

Надеждата на тези бежанци сега е, че някоя държава ще ги приеме, а Турция, както е обещала, ще ги превози със самолет до новото място, където да намерят спокойствие и бъдеще за себе си и децата си.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 2 до 8 февруари
Златото и среброто продължават да поевтиняват след петъчния срив
На днешната дата, 2 февруари. Сретение Господне, Петльовден
Времето в понеделник: Валежите спират, но температурите остават ниски
Европа ще трансформира икономиката си с фонд за възстановяване на стойност 955 млрд. долара
Всесезонните гуми – практичен избор за шофьорите, които търсят баланс и сигурност
Креативната кампания на Honda за Зимните олимпийски игри (Видео)