"Българската Коледа" за деца с вродени заболявания

Българската Коледа за деца с вродени заболявания

Тази вечер е традиционният благотворителен спектакъл „Българската Коледа". Домакин на проявата е Народният театър „Иван Вазов", а началото бе в 20.00 ч. Концертът тази година е под мотото "Ние сме заедно" и се провежда под патронажа на президента Росен Плевнелиев, съобщава Дарик.

Всяка година броят на децата, на които кампанията помага, нараства.

През 2013 г. "Българската Коледа" беше посветена на децата със слухови проблеми, за които бяха събра над 2 милиона лева. Помощ получиха над 500 малчугани с различни проблеми на слуха и говора, както и над 350 с вродени неврологични заболявания.

Сред звездите на тазгодишния концерт са Валя Балканска, Графа, Поли Генова, детската вокална група „Бон Бон", хор „Космически гласове", Михаела Филева, Вензи, Прея, рок бандата D2, Орлин Павлов, участници от предаването X Factor, трио „Сопрано", Жана Бергендорф, Веселин Маринов и малките таланти Крисия, Хасан и Ибрахим. Изпълненията им са в подкрепа на деца с вродени заболявания.

Спортистите Армен Назарян, Стела Енева, Петър Стойчев, Симона Пейчева, актьорите Любо Нейков, Елена Петрова, Владо Пенев и Силвия Лулчева са сред застъпниците, които призоват за съпричастност към съдбата на тези децата.

Събраните пари ще отидат освен в семействата на участниците в тазгодишната кампания, но и в болници за закупуването апаратура за специализирана диагностика, генетични изследвания и рехабилитация.

Ако искате да се включите в Българската Коледа, ето и начините, по които можете да го направите:

- Можете да изпратите SMS на кратък номер 1117 за М-Тел, Vivacom и Telenor. С всеки SMS дарявате 1 лев на дете в беда. За абонати по договор стойността на един SMS е 1 лв. За потребители на предплатени услуги на всички мобилни оператори стойността е 1,20 лв. с ДДС.

- Можете да се обадите на номер 09001117 за фиксирани абонати на Vivacom и Mtel. С всяко обаждане помагате с 1 лев на дете в беда. Стойността на всяко обаждане е 1 лв.

- Можете да направите банков превод на: Получател: БНТ, за „Българската Коледа"; IBAN: BG13UBBS80023300186210; BIC код: UBBSBGSF; Банка: Обединена българска банка.

- Можете да дарите по интернет чрез ePay.bg. Необходимо е да имате регистрирана в ePay.bg банкова карта или микросметка. За дарение чрез микросметка не се начисляват такси. При дарение чрез дебитна или кредитна карта ще ви се удържи автоматично такса за транзакцията според тарифата на банката - издател на картата. Можете да използвате и международна кредитна карта.

Дарението може да бъде направено и с банкова карта директно на официалната интернет страница на президента.

Редът за кандидатстване за получаване на подкрепа от "Българската Коледа" е описана подробно в няколко стъпки на официалната страница на инициативата.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
На днешната дата, 11 ноември. Започват „Вълчите празници”, имен ден празнуват Мина, Минчо, Виктор, Виктория
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
За последно: Милиардерът Уорън Бъфет ще дари 1,35 млрд. долара за благотворителност, преди да се оттегли
София влиза за първи път в престижна класация на PwC за европейските имотни пазари
Европейската комисия изплаща на България 438,6 млн. евро по плана за възстановяване
Италианската кухня може да стане част от световното културно наследство на ЮНЕСКО
Сирия се присъединява към водената от САЩ коалиция срещу „Ислямска държава“