Калфин: Европа не трябва да дава път на страха

Общество

„Европа не трябва да даде път на страха, това е целта на терористите хората в Европа да се уплашат, да се скрият и да променят начина си на живот”. Това каза вицепремиерът и министър на труда и социалната политика Ивайло Калфин в ефира на БНТ.

„Това, което се случва в Сирия трябва да бъде всичко оставено на страна и да се потърси коалиция на всички - и арабски страни и Русия, САЩ, Европа, които се борят срещу заплахата на тероризма. „Ислямска държава” е бацил, който в целия свят може да тръгне и тук има място за голямо обединение и всички останали сметки трябва да останат назад”, заяви министър Калфин.

На въпрос дали конфликтът с „Ислямска държава” се радикализира и ще живеем ли в една много по-радикална среда вицепремиерът Ивайло Калфин каза, че „радикална ще е средата докато съществуват и икономически и териториални възможности на ИДИЛ да захранва своите терористи”.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Времето: Ветровито със следобедни валежи
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
Американски съдия отхвърли иска на Мъск срещу OpenAI за кражба на търговска тайна на xAI