Патриарх Неофит: Честит празник, нека всички да се чувстваме свободни и щастливи

Патриарх Неофит: Честит празник, нека всички да се чувстваме свободни и щастливи

Честит празник, нека всички да се чувстваме свободни и щастливи със светли надежди за утрешния ден. Това каза Негово Светейшество Българският патриарх и Софийски митрополит Неофит, след тържествена литургия в памет на загиналите за Освобождението на България в патриаршеската катедрала „Александър Невски”.

По време на тържествената литургия патриарх Неофит заяви, че народът ни днес уверено гради своята политическа независимост.

„3 март е денят, в който бе подписан Санстефанският мирен договор и фактически беше положено и началото на Третата българска държава, така по божията свята воля със свои сили и с безкористната жертва и помощ на братските православни войни за по малко от десетилетие народът ни успя да върне всичко онова което бе загубил в края на 14 те столетия своята църковна независимост, политическа независимост и суверенитет”, посочи още патриарх Неофит, цитиран от „Фокус”. Той определи свободата като най- висшият дар от Бога и каза, че българската православна църква почита войният и духовният подвиг на всички наши брат, които са отдали живота си за българската свобода.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
Лятото не е само сезон - то е двигател на по-високите печалби в някои бизнеси
Откриха момиче, държано в плен 20 дни в Добрич
Сръбските власти затвориха ресторант на световния режисьор Емир Кустурица в eтноселото Дървенград