Предлагат поведението в училище да е част от балообразуването

Общество

Синдикат „Образование” към КТ „Подкрепа” е предложил някои промени в механизма на балообразуване при приема на ученици след седми и осми клас за прием на ученици в държавните и общински училища, пише „Сега”.

Синдикатът предлага въвеждане на нов компонент при балообразуването - „Поведение”, който да носи 4 точки при формиране на бала. Учениците, на които е наложена мярка или наказания, регламентирани в Правилника за прилагане на Закона за народната просвета, да бъдат лишени от този компонент.

Този компонент ще бъде първата стъпка в посока за по-добро българско образование, защото в образователния конгломерат има два равностойни стълба: обучение и възпитание, твърдят от синдиката.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура