Разширяването на метрото променя движението в „Младост”

Разширяването на метрото променя движението в „Младост”

Във връзка със строителството на метрото по бул. "Александър Малинов" от бул. "Акад. Андрей Сахаров" до ул. "Димо Дичев" и забраната за влизането на превозни средства в двете посоки по ул. "Д-р Атанас Москов" между бул. "Александър Малинов" и ул. "Свето Преображение" се въвежда временна организация на движението, съобщава пресцентърът на Столичната община.

Автобусите по линия "306" продължават да се движат по маршрут в посока към ж. к."Младост" 2 - от ул."Йерусалим", надясно по бул. "Андрей Сахаров", през естакадата над бул. "Андрей Ляпчев" до "ухото" в ж. к."Младост" 2 - двупосочно.

Заради събитие, което ще се състои в Дома на Европа, днес от 8.00 до 12.30 часа се забраняват престоят и паркирането на превозни средства, с изключение на автомобилите на гостите, поканени на събитието, на ул. "Рачо Димчев". Столичната дирекция на вътрешните работи осигурява охрана, постове за контрол и регулиране на движението.

Заради прием в криптата на храм-паметника "Св. Александър Невски" днес от 14.00 ч. до приключването му се забраняват престоят и паркирането на превозни средства на пл."Св. Александър Невски" между ул. "Оборище" и ул. "11-и август" - в северозападната част, с изключение на автомобилите на гостите. От 18.00 ч. за паркиране на автомобилите на гостите на приема може да се използва паркингът на пл. "Св.Александър Невски" между ул. "Оборище" и ул. "11-и август" - североизточната част, посочват от Столична община.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
На днешната дата, 17 септември. Вяра, Надежда, Любов. Празник на София
Естония започна строителство на мащабни отбранителни съоръжения до границата с Русия
Жителите на София ще могат да следят градския транспорт в реално време
Фон дер Лайен обещала на Тръмп ЕС по-бързо да спре да купува руски петрол и газ
Зеленски обяви ръст на учителските заплати и студентските стипендии въпреки войната
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Премиерът: Безводието се дължи и на климатични фактори, и на лошо планиране