Синоптици: Идва най-студената зима за последните десет години
В Европа, включително и в европейската част на Русия, предстоящата зима ще е по-студена, отколкото тези, с които сме свикнали през последното десетилетие. Това съобщи за ТАСС директорът на Хидрометеорологичния център на Русия Роман Вилфанд.
По думите му, прогнозата за температурата през зимата е, че ще бъде близка до средната климатична стойност, но тя ще е студена, тъй като за средна климатична стойност синоптиците вземат 30-годишния период от 1961 до 1990 г. А той е бил "достатъчно студен".
За предстоящата зима ще е характерно често редуване на относително топло и много студено време. Вилфанд пояснява, че от време на време над Северния полюс ще се образуват антициклони, които ще пренасят студени въздушни маси над Европейска Русия, Източна и Западна Европа.
В същото време от Националното управление по изследване на океаните и атмосферата на САЩ информират, че 2014 година ще е най-горещата за цялата 135-годишна история на метеорологичните наблюдения, предаде БТА. През септември средната температура е била 15,72 градуса - по-висока от когато и да било преди. През тази година температурни рекорди бяха регистрирани също през май, юни и през август.
Американските учени отбелязват, че през първите девет месеца на тази година средната температура е била 14,78 градуса по Целзий. Подобни високи стойности са били регистрирани само през 1998 г. На тази база е напълно вероятност според учените на САЩ 2014 година да се окаже най-топлата за последните 135 години. С
поред Роман Вилфанд съществува 90-процентна вероятност 2014 г. да е сред най-топлите в света. Това обаче ще е за сметка на летните температури.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
След масовите съкращния: ФБР облекчава наемането на агенти, за да се справи с недостига на персонал
Свят |Акциите на Marvell се повишават след съобщения за разговори с Google относно AI чипове
Компании |Зрителите избраха bTV в изборната вечер
Общество |Швейцария крие лично досие и информация за кървавата терористична атака на Олимпийските игри през 1972 г.
Свят |Двойна игра: Разузнаването на САЩ предупреждава Тръмп за заплаха от пакистанския военен командир
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
Политика |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |При 100% обработени протоколи: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели, ГЕРБ - втори, ПП-ДБ - трети
България |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.