Тон дрога бе открит в тунел между Мексико до САЩ

Тон дрога бе открит в тунел  между Мексико до САЩ

Тунел, дълъг 800 метра и пълен с кокаин и марихуана, беше открит в Калифорния. Подземното съоръжение е било прокопано под границата между Мексико и в САЩ.

Калифорнийската прокуратура съобщи, че тунелът е най-дългият, откриван досега. Свързвал е къща в Тихуана и терен, използван за склад на открито, в Сан Диего.  Широкият 90 см изход е бил добре скрит - излизал на бунище. До изхода са намерени 743 кг канабис, а още 650 кг са били скрити на бунището.

Многобройни подобни тунели служат за пренасяне на наркотици между двете страни и американските федерални агенции ги разкриват често – от 2011 досега са затворени 80 тунела, основно в Калифорния и в Аризона.

Тунелът е бил добре оборудван – имал е вентилация, осветление откъм мексиканската страна, както и товарен асансьор. Отвън трудно някой можел да заподозре, че съоръжението съществува и трафикатните пренасят тонове дрога.

Арестувани са шестима души. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.
На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Как да говорите с авторитет?
Мерил Стрийп: Не оставяйте пречките да ви смажат. Никога не е късно за завръщане
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Скрита климатична промяна може да е подтикнала епичните тихоокеански плавания преди 1000 години
Бизнес активността в еврозоната завършва 2025 г. на по-слабо от очакваното ниво