Хакери удариха създателя на Pokemon Go

Хакери удариха  създателя на Pokemon Go

Бразилската хакерска групировка OurMine удари протестно акаунта в Туитър на Джон Ханке, шеф на компанията Niantic, създала новата световна геймър мания Pokemon Go, съобщава CNet.

Атаката е своеобразен виртуален рекет с основно искане играта да бъде пусната най-сетне и в Бразилия. "Взломяването е в подкрепа на Бразилия. Нима Pokemon Go няма да тръгне в Бразилия?!", се казва в съобщение от OurMine на акаунта на Ханке.

Хакерите не пропускат и да се похвалят, че не било никак трудно да се проникне в акаунта на една от най-актуалните в момента личности на планетата, тъй като Ханке избрал лесна парола за своя туитър — nopass ( "б.р. няма парола"). Но как точно са получили достъп до акаунта на шефа на Niantic, не обясняват нито от OurMine, нито представители на Туитър.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 25 до 31 август
На днешната дата, 26 август. Имен ден празнуват Адриан, Адриана, Наталия
„Трябва да ни дадат магнити“: Тръмп предупреждава за 200% мита върху Китай, ако износът бъде ограничен
Зеленски: Украйна има за цел да си осигури поне 1 млрд. долара месечно за закупуване на оръжия от САЩ
Германският концерн „Райнметал“ ще строи в България два завода – за артилерийски снаряди и барут
Между принцовете Уилям и Хари зрее конфликт заради нов филм за майка им Даяна
Стратегиите, които ще ви помогнат да отключите пълния потенциал на вашите служители
Реформа в наказанията: Британци с провинения ще бъдат лишени от посещение на пъбове и футболни мачове