Антагонизъм беляза четвъртия дебат между кандидатите за номинацията на републиканците за президент на САЩ

Антагонизъм беляза четвъртия дебат между кандидатите за номинацията на републиканците за президент на САЩ

Четирима претенденти за номинацията на републиканците за президентските избори в САЩ догодина участваха в четвъртия дебат снощи, като бившият посланик на САЩ в ООН Ники Хейли и губернаторът на Флорида Рон Десантис се опитаха да затвърдят позициите си по-малко от шест седмици преди първичните избори в Айова, пише в. "Вашингтон пост", цитиран от БТА.

Бившият президент Доналд Тръмп отново пропусна събитието, отбелязва американското издание.

Ники Хейли, която според социологически проучвания в някои щати е наравно или дори има преднина пред Рон Десантис, се оказа обект на нападки още в началото и в един момент бившият губернатор на Ню Джърси Крис Кристи се притече в нейна защита, коментира столичният американски вестник. Хейли и Десантис продължиха да спорят по темата за Китай, докато Кристи използва времето си, за да отправи нападки срещу Тръмп и да обвини опонентите си, че се страхуват да не разгневят бившия президент, който има доминираща преднина в социологическите проучвания, резюмира "Вашингтон пост".

Антагонизмът беляза голяма част от дебата, пише в. "Гардиън". Предприемачът в сферата на технологиите Вивек Рамасуами се опита да се отличи с нападки срещу останалите кандидати и споменавайки десни конспиративни теории за безредиците на 6 януари 2021 г. в Капитолия, както и с твърденията си, че изборите през 2020 г. са били откраднати от "Големите технологични компании", отбелязва британското издание.

Вестникът посочва, че Рамасуами изпитва особена неприязън срещу Хейли. Тя се надява да набере инерция в кампанията си след поредица от силни представяния в дебатите, коментира "Гардиън". Според проучванията през последните седмици Хейли е настигнала Десантис и дори го изпреварва в Ню Хемпшир, като в същото време тя спечели подкрепата на донори от Уолстрийт и на анти-Тръмп републиканците, включително от политическа мрежа, основана от консервативните милиардери Чарлз и Дейвид Кох, отбелязва изданието.

И четиримата кандидати обаче са изправени пред факта, че Тръмп има значителната преднина в социологическите проучвания и им остава все по-малко време, за да се опитат да променят хода на надпреварата, пише в. "Ню Йорк таймс", цитиран от БТА.

Десантис се придържаше към стратегията си за избягване на риска спрямо Тръмп, посочва изданието. Той внимателно и избирателно отправяше критики към водача в надпреварата, който вече в продължение на няколко месеца го атакува безмилостно, коментира вестникът.

Кристи бе кандидатът, който не се поколеба да атакува Тръмп при всяка възможност и се представи силно и категорично, отбелязва "Ню Йорк таймс". Но освиркванията, които се чуха неведнъж по време на изказванията му, бяха още едно напомняне, че неговото мнение не се споделя от основното политическо течение в съвременната Републиканска партия, посочва вестникът.

Все пак имаше и области на съгласие, като всички кандидати заеха твърда позиция по отношение на имиграцията, пише британският в. "Телеграф". Според Десантис има какво да се научи от другата страна на Атлантическия океан и "Европа се самоубива с масовата миграция", отбелязва изданието.

В крайна сметка обаче човекът, който може да се поздрави с победа след поредния дебат, вероятно е безспорният лидер в социологическите проучвания Тръмп, като негови съюзници обявиха снощното събитие за "загуба на време, пари и енергия", коментира "Телеграф".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ