Правителството насочва €350 млн. евросредства за компенсации за потребители на енергия

Правителството насочва €350 млн. евросредства за компенсации за потребители на енергия

Министерският съвет реши 350 млн. евро от бюджета на оперативните програми за периода 2014 - 2020 г. да бъдат насочени за покриване на енергийните нужди на бизнеса и крайните потребители.

Компенсациите се отпускат чрез прилагане на т.нар. Инструмент SAFE, създаден на европейско ниво, в подкрепа на малките и средни предприятия и уязвимите домакинства, които са особено засегнати от увеличете цени на енергията в контекста на войната в Украйна.

За целта ще бъде използвано европейско финансиране от бюджета на шест оперативни програми - ОП „Иновации и конкурентоспособност“, ОП „Транспорт и транспортна инфраструктура“, ОП „Околна среда“ ОП „Региони в растеж“, ОП „Наука и образование за интелигентен растеж“ и ОП „Добро управление“.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 20 ноември. Световен ден на децата
Великобритания забранява спекулата с билети за концерти и спортни събития в сайтове за препродажба
Германия няма да достигне целта си да харчи 3,5% от БВП за отбрана през 2029 г.
Учени откриха начин да произвеждат каучук и пластмаса, без да разчитат на изкопаеми горива
Петролът поскъпва на фона на опасенията, че усилията на САЩ за мир в Украйна може да доведат до свръхпредлагане
Проучване: Най-богатите държави в света намаляват усилията си за глобалното развитие
Тейлър Суифт измести Мадона в класацията на най-успешните музикални изпълнители
Digital age: Техно пробиви и открития