15-те най-богати монарси в света (3)

ЕС

Сигурно се питате кои са следващите трима в нашата поредица. Тъй като навлизаме в топ 10, личностите, които ще ви покажем, стават все по-интересни и по-богати.

Желаем ви, приятно четене!

9. Принц Алберт II

Под номер девет в нашата класация се подвизава 50-годишният принц Алберт II, монарх на Княжество Монако. Според официалните данни за 2011г. неговото богатство се равнява на 1 млр. долара. Може би не знаете, но той е първият държавен глава, посетил Северния полюс. Освен това Алберт II е и глобален съветник на Международната организация за защита на сираци и деца без родителски грижи.

Любопитен факт е, че официалната резиденция на управляващия монарх няма собствено наименование, а е позната на туристите просто като „двореца на принца“. За щастие на многото посетители кралския двор остава отворен за посещения през най-хубавия сезон – лятото. Също така сградата има много различни функции. Дворецът обикновено е домакин на концерти на открито, детски коледни партита и др. Някои от атракциите на приказният замък са кулата Св. Мари и тронната зала, която завладява посетителите си с мемоари от периода на Ренесанса. Това е същият този принц Алберт, който на 27 януари пристига в родното Банско за шестото издание на благотворителното шоу World Stars Ski Event for the Children.

8. Мохамед VI

46-годишният крал на Мароко Мохамед VI притежава активи за близо 2.5 млр. долара. Кралският наследник е известен със стремежа си за модернизиране на обществото и прокарването на изцяло нова културна система. Една от най-известните му каузи е изкореняването на бедността сред мароканското общество.

Официалната резиденция на Мохамед VI е царския дворец в Рабат. Той е отворен за посетители целогодишно като една от забележителностите му е личната джамия на монарха. Дворецът също така е много популярен и със зелените си градини и входните порти, които го правят да изглежда наистина величествен.

7. Хамад бин Калифа ал-Тани

Емирът на Катар, Хамад бин Калифа ал-Тани е на възраст от 56 години и е собственик на 2,5 млр. долара. Той бива определян като един от хората, спомогнали най-много за развитието на петролната и газова индустрия в страната. Неговата слава се дължи също и на модернизацията на военните сили на малката азиатска държава.

Официалната му резиденция се нарича „Роял Палас“ и се намира в столицата Доха. Любопитен факт е, че всъщност шейхът не живее там, като величественото здание се използва само за разискване на парламентарни въпроси и посрещане на важни гости.

                              Очаквайте продължение!!!

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България