Британското правителство отдели 75 млн. паунда за укрепване на сигурността по границите

ЕС

Правителството на Великобритания отдели 75 милиона паунда или 100 милиона долара за укрепване на сигурността на границите на страната. Това съобщи шефът на британското МВР Ивет Купър.

Средствата ще финансират граничното командване на новото лейбъристко правителство, полицията и Националната агенция за борба с престъпността. Допълнителните средства, отпуснати за мерки за борба с нелегалната миграция от правителството на консерваторите, трябва да позволят увеличаване на броя на граничните служители и следователите, както и въвеждането на „модерни технологии за наблюдение“, събиране и обработка на данни.

„Престъпните групи подкопават сигурността на нашите граници, излагат животи на риск и се измъкват от това. Граничното командване ще преразгледа и модернизира своя подход към борбата с контрабандата на мигранти и групите за трафик на хора, за да засили сигурността на нашите граници“, каза Купър. , чиито думи са публикуваи на сайта на ведомство.

Проблемът с нелегалната имиграция се влоши във Великобритания след излизането на страната от Европейския съюз. От 2018 г. повече от 120 хиляди нелегални имигранти са прекосили Ламанша в кралството на надуваеми лодки, а близо 200 души са загинали, опитвайки се да прекосят пролива. Лейбъристкото правителство, което се появи след парламентарните избори на 4 юли, обещава да засили сътрудничеството с държавите от ЕС за справяне с проблема.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България сред най-евтините дестинации за американци в Европа
Великобритания разполага лазерното оръжие DragonFire на военни кораби пет години предсрочно
GROHE Plus: когато дизайнът, ефективността и бизнес логиката се срещнат в банята
Континентален Китай се готви за най-голямото борсово събитие от 3 години насам
На днешната дата, 8 април. Рождениците днес
Найджъл Фараж: България може да пострада повече от Великобритания при евентуален наплив на имигранти
Испански политици в спор за преместването на „Герника“ на Пикасо
Домът на рок легендата Ози Озбърн се продава за 17 милиона долара в Лос Анджелис