ЦРУ вербува информатори от Китай, Иран и Северна Корея през социалните мрежи
Централното разузнавателно управление на САЩ започна кампания за вербуване на информатори от Китай, Иран и Северна Корея. Според агенцията, това ще допълни "успешните усилия за набиране на информатори от Русия", съобщава Reuters, като се позова на говорител на ЦРУ.
Главната американска шпионска агенция разпространи инструкции на мандарин, фарси и корейски език в профилите си в платформите "Екс", "Фейсбук", "Инстаграм", "Телеграм", "ЛинкедИн", както и в "Дарк уеб" за това как може да се свърже човек с нея по сигурен начин, се казва в изявление на нейния говорител. "Усилията ни на този фронт бяха успешни в Русия и искаме да се уверим, че хора от други авторитарни режими знаят, че ние сме отворени за бизнес с тях", каза още говорителят и добави, че ЦРУ се адаптира към засилените ограничения на държавите и глобалното наблюдение.
Жаждата на ЦРУ за разузнавателна информация нарасна на фона на разширяващото се сътрудничеството на Китай с Русия и Иран и засилването на китайската регионална военна мощ. Русия, Китай, Иран и Северна Корея са известни сред разузнавателната общност в САЩ като "твърди мишени" - държави, в чиито правителства е трудно да се проникне. ЦРУ започна да вербува информатори от Русия през 2022 г., като публикува текстове на руски език в профилите си в социалните мрежи за това как руснаците да се свържат с агенцията по сигурен начин, последвани през 2023 г. и от видеоклипове
„Нашите усилия на този фронт бяха успешни в Русия и искаме да сме сигурни, че хората при други авторитарни режими знаят, че сме отворени за общи действия с тях“, каза говорителя. „Вашата безопасност и благополучие са наше първостепенно внимание“, се казва в съобщението. Говорителят поиска имена, местоположение и данни за контакт на лица, които не са свързани с истинската им самоличност, както и информация, която може да представлява интерес за ЦРУ, като предупреди, че отговорите не са гарантирани и може да отнеме време.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Приемат се заявления за трето класиране за осми клас в София
България |ТЕЦ "Бобов дол" е внесъл предложение за по-големи количества алтернативни горива
Политика |639,6 млн. долара световни приходи: „Одисея“ остава лидер в боксофиса с 87 млн. долара през втория си уикенд
Свят |Светът на парите: Тръмп отново наложи мита, но този път ситуацията е различна
Икономика |The Financial Times: ЕС проучва механизми за ограничаване на правото на вето при одобрение на санкции
ЕС |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Енергетика |Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм
Хороскоп |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Българските газови резерви: Между мита и реалността
Енергетика |Над 1500 са глобите за тротинетки и АТВ в Бургас до момента
България |LinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.