Гърция обмисля наказателен данък за собствениците на празни имоти

ЕС

Жилищната криза в Гърция се задълбочава. Правителството обмисля наказателен данък за собственици на празни имоти.

Няма ефект от данъчните облекчения от наема, които правителството въведе, за да излязат на пазара имоти, които не са обитаеми.

В големите градове наемите непрекъснато се повишават поради по-ниско предлагане от търсенето, предава кореспондентът на БНР в Гърция. 

Правителството обсъжда вече наказателна мярка срещу собственици на имоти, които ги държат празни. От една страна, увеличава годишния данък върху тези имоти. По примера на други европейски страни, като Франция и Испания, се обмисля да се въведе данък върху процент от предполагаемия наем на тези жилища.

Опозицията настоява за обща програма, която да даде възможност на всички собственици да отдадат свободните си жилища под наем, без да се налага наказателна мярка.

Според проучване на общественото мнение, младите хора не могат да си позволят наемане на жилища на предлаганите цени поради ниските си доходи.

Жилищната криза достигна критична точка и младите продължават да напускат страната, коментират гръцки депутати.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка