Германия арестува румънски кмет, избягал в чужбина с такси и чужда лична карта
Бившият кмет на община Бая Маре Каталин Керекеш беше задържан от полицията във вторник вечерта в германския град Аугсбург. Той избяга от Румъния в петък, на 24 ноември, след като беше осъден от Апелативния съд на Клуж на пет години затвор за вземане на подкупи. Мъжът използва личната карта на свой роднина, на когото прилича, за да премине граничния пункт Петя на границата с Унгария. Случаят предизвика вълна от оставки в структурите на МВР в Румъния.
По първоначална информация на германските власти, цитирана от Диджи24 и Нова тв, доскорошният кмет е бил заловен, когато се е готвел да напусне Германия. Той е пътувал с леля си в колата, движейки се по автомагистралата с близо 200 км/ч. Двамата пристигнали на гарата в Аугсбург и се опитвали да избягат, вероятно с влак или такси. Тогава мъжът е бил заловен от баварската полиция и Федералното бюро за криминални разследвания на Германия. Бившият кмет се е опитал да окаже съпротива при ареста и е бил ранен при опит да избяга от служителите на реда.
„Вечерта на 28 ноември 2023 г., след международно полицейско сътрудничество и обмен на данни и информация между румънската полиция и властите от Германия, Унгария, Австрия и Италия, 45-годишен мъж от Бая Маре, издирван в международен мащаб, е открит и задържан от баварската полиция и Федералното бюро за криминални разследвания на Германия в Аугсбург. Той е разкрит от външни партньори въз основа на информацията, предоставена от румънската полиция. Компетентният съд издаде заповед за изпълнение на наказанието 5 години лишаване от свобода на името на мъжа, за извършено престъпление подкуп в продължавана форма”, съобщи междувременно румънската полиция.
Най-вероятно Керекеш е щял да отиде в Германия, за да получи парите, които е транспортирал там на няколко вноски - пари, които е съхранявал в сейфове в домовете, собственост на майка му и леля му. Сумата е около 1 500 000 евро. В показания пред съда бившият кмет признава, че лично е пренесъл парите с кола до Германия.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Облачно, ветровито и дъждовно
България |200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |Защо микронишите превъзхождат широките пазари?
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 18 април. Рождениците днес
На днешната дата |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |На фокус следващите седем дни: Уорш, преговори за мир и влошаване на икономическата среда
Икономика |Времето: Облачно, ветровито и дъждовно
България |На днешната дата, 18 април. Рождениците днес
На днешната дата |Защо микронишите превъзхождат широките пазари?
Маркетинг |Докато трае примирието с Израел: Иран обяви, че отваря напълно Ормузкия проток
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.