Гръцките власти предупредиха за екстремно високи температури до 45°

ЕС

Гръцките власти издадоха предупреждение за температури до 45 градуса и увеличиха броя на дежурните болници, съобщи БНР.

В страната се очакват теператури от 45 градуса на много места. Дори през нощта температурите не се очаква да спаднат под 30 градуса. Гражданска защита изпраща съобщение по мобилните телефони на туристите за риск от високите температури. Затворени са в обедните часове всички открити археологически музеи, въпреки недоволството на туристите.

През юни, поради необичайно високите температури, само в Атина са починали 175 души в резултат на жегите и липса на отговорно лично поведение, съобщават властите. До края на седмицата властите съветват водачите да не шофират, ако колата е без климатик.

За неспазване на наредбата за спиране на работа на открито на обяд екипите на министeрството по труда глобяват масово работодателите. Минималната глоба е 2 000 евро за неподходящи трудови условия на работник.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Кейт Бланшет обяви война на изкуствения интелект
Множество жертви и ранени след две мощни земетресения във Венецуела
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Рокада във Ferrari след критиките към електрическия модел Luce
Зеленски: Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
Времето в четвъртък: На морето - слънце, в планините - краткотрайни валежи
Забравете броя на последователите. Изграждайте марка, която наистина има значение