Hyundai пуска изцяло електрическа кола

ЕС

Южнокорейският автомобилен гигант Hyundai представи най-новото си произведение – изцяло електрически автомобил, съобщи „Ройтерс”.

Моделът ще се казва BlueOn и ще бъде пуснат в търговската мрежа през 2012 г.

Дизайнът на електромобилът е заимстван от Hyundai i10 хечбек. Колата ще може да изминава до 140 км. с едно зареждане на батерията, а максималната й скорост ще е  130 км/ ч.

Батерията на колата е изработена от южнокорейската компания SK Energy, и ще позволява на потребителите да я зареждат от нормален 220 –волтов контакт. За пълното зареждане ще са необходими не повече от 6 часа.

Също така е налична възможност за бързо презареждане – около 80% от капацитета на батерията може да бъде възстановен само за 25 минути при използването на 380-волтова станция за бързо зареждане, заявиха от Hyundai.

Едно от иновационните въведения в BlueOn ще е т. нар. „виртуална система за звук на двигателя“, която ще предупреждава пешеходците за приближаващия автомобил. Двигателите на електромобилите са доста безшумни и това създава предпоставки за пътни инциденти с пешеходи.

Първоначално новият модел ще се продава единствено в Южна Корея.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Съоснователят Anthropic призова за външен контрол върху изкуствения интелект
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Звездите за бизнеса от 25 до 31 май: Време за бързи решения и повече динамика
Защо не е добра идея да карате със зимни гуми през лятото?
Най-малко 120 училищни директори в испанската област Валенсия подадоха оставки
Financial Times: ЕС отказа достъп на британски стоки до единния си пазар
Плажовете на Халкидики премахват практиката чадър и шезлонг срещу едно кафе
Четири нови метровлака ще се движат в столичното метро по линии 1,2 и 4