И Мъск отива в Китай, иска да се срещне с премиера Ли Цян
Главният изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск планира да посети Китай най-рано през април и се надява да се срещне с китайския премиер Ли Цян, предаде Ройтерс, позовавайки се на запознати източници.
Точната дата ще зависи от графика на Ли Цян, твърди един от източниците.
Tesla и Информационната служба към Държавния съвет на Китай не са отговорили веднага на искане за коментар от Ройтерс.
Китай е вторият по големина пазар на Tesla след Съединените щати, а заводът в Шанхай е най-големият производствен център на компанията за електрически автомобили.
Визитата на Мъск ще бъде първата му в Китай след пандемията COVID-19. Преди Ли да стане премиер през март, той беше партиен секретар на Шанхай, където ръководеше изграждането и откриването на фабриката на Tesla.
Последното посещение на Мъск в Китай беше в началото на 2020 г., но той продължи да изнася презентации на редица форуми, , включително Световната интернет конференция в Китай.
Ли и Мъск са се срещали и преди – при откриването на завода в Шанхай през 2019 г. През 2020 г. те участваха в онлайн среща, на която Мъск благодари на тогавашния партиен секретар на Шанхай за подкрепата за операциите на завода по време на избухването на пандемията, отбелязват местните медии.
Планираното посещение на Мъск идва в момент, когато Китай се опитва да привлече повече чуждестранни инвестиции, за да подпомогне икономиката, която бавно се възстановява от продължилите около три години мерки срещу разпространението на COVID-19.
Ли беше в челните редици на тези усилия, като миналата седмица той говори на бизнес събития, посетени от Тим Кук от Apple и Алберт Бурла от Pfizer.
Източниците на Ройтерс не са споделили какво Мъск възнамерява да прави в Китай и какво иска да обсъди с Ли.
Tesla е изправена пред редица проблеми, включително забавяне на плановете за удвояване на производствения капацитет в завода в Шанхай.
Автомобилите на Tesla също бяха забранени в китайските военни комплекси и местата за политически срещи на фона на опасения относно камерите, монтирани на превозните средства.
Китай също така е един от най-големите източници на приходи за Twitter извън САЩ, който Мъск придоби миналата година за 44 млрд. долара, казват източници на Ройтерс.
Операциите на Twitter в Китай предизвикаха разделения в компанията между екипи, които искат да увеличат максимално възможностите за продажби, и други, загрижени за правене на бизнес с държавни субекти във време на нарастващо напрежение между Пекин и Вашингтон, твърдят източниците.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.