Вотът в Лос Анджелис сложи край на изборите 2 в 1
Официално изборният ден е приключил в 6:00 часа тази сутрин, съобщиха от Министерството на външните работи (МВнР). Българските граждани имаха възможност да гласуват в общо 769 секции в 60 държави, последни упражниха правото си на глас българите в Лос Анджелис.
По информация на дипломатическите и консулските ни представителства всички избирателни секции по света вече успешно са приключили работа и са предали своите изборни книжа.
Най-голям брой от секциите бяха в Европа. В САЩ бяха разкрити 55 секции, а в Канада – 16. Сънародниците ни имаха възможност да гласуват от Западното крайбрежие на САЩ и Канада до Осака в Япония, Сингапур и Оукланд в Нова Зеландия, от Тромсьо на север в Норвегия, до Република Южна Африка.
Според МВнР вотът е преминал без трудности, а сънародниците са успели да упражнят правото си на глас.
Ключови думи
|
|
Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |Шефът на Бундесбанк: ЕЦБ трябва да предотврати задълбочаването на инфлационния ръст
Икономика |Ударите на Иран по американски бази са нанесли щети за 800 млн. долара
Свят |Amazon планира завръщане на пазара за смартфони
Технологии |ЕС призовава държавите членки да не се бавят със запълването на газовите си хранилища
Енергетика |На днешната дата, 21 март. Световен ден на поезията и гората, Международен ден на кукления театър
На днешната дата |Тръмп: Обмисляме постепенно ограничаване на военните операции срещу Иран
Свят |Шефът на Бундесбанк: ЕЦБ трябва да предотврати задълбочаването на инфлационния ръст
Икономика |Времето: Облачно и ветровито, а на места и дъждовно
България |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Ударите на Иран по американски бази са нанесли щети за 800 млн. долара
Свят |САЩ вдигнаха временно санкциите срещу иранския петрол, натоварен на танкери
Енергетика |Банките очакват до три увеличения на лихвите от ЕЦБ тази година
Финанси |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.