"Нито едно евро на търговците": Бойкот и в Гърция срещу високите цени в магазините

ЕС

Гърците днес бойкотират магазините заради високите цени, като особено активни са пенсионерите. "Нито едно евро на търговците", призовават днес в деня на протест срещу високите цени на стоките от първа необходимост. Големите търговски вериги са празни въпреки намаленията, които обявиха днес, предава кореспондентът на БНР в Гърция. 

Пазаруваме най-необходимото от малките квартални магазини, казаха пенсионери, които активно участват в бойкота. Има доброволци от различни организации, които раздават листовки пред големите магазини и отказват от пазаруване клиентите.

Института за изследване на потребителските настроения (ИНКА) изнесе в медиите днес факти и проучвания за нелогично високи цени на стоките от първа необходимост.

Това е първият протест, но няма да е последен, заявиха организаторите.

По примера на други балкански страни и гърците активно се включиха в протеста.

"Печалбата е позволена, но не и печалбарството", заяви министърът на развитието Такис Теодорикакос. 

Правителството със закон ограничи печалбата на търговците на нива от 2021 година и въпреки това цените се покачват. Проучване покачва, че 94% от гърците ограничават разходите си дори за храна.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%