Шеф на лондонска бижутерска къща купи вилата на срещата между Горбачов и Рейгън в Швейцария
Компания, свързана със семейството, което притежава лондонската бижутерска къща Graff, е придобила Villa Fleur d'Eau във Версоа, Швейцария, където през 1985 г. се е състояла среща между генералния секретар на Съветската комунистическа партия Михаил Горбачов и 40-ия президент на САЩ Роналд Рейгън, съобщава швейцарския портал за недвижими имоти Immobilier.ch.
Вилата е продадена за 12,3 милиона швейцарски франка, почти половината от прогнозната ѝ цена от 23 милиона франка. Според публикувани данни купувачът е Château Versoix Sàrl - компания, регистрирана в Люксембург. Според портала тя се контролира чрез компания, базирана в Женева, собственост на главния изпълнителен директор на Graff Франсоа Граф - син на основателя на компанията Лорънс Граф.
Продавачът е Alimenta Internacional - търговец на хранителни стоки, базиран в Монтевидео. Компанията притежаваше имота от 1996 г., когато го купи за 2,375 милиона франка. След покупката вилата е реновирана и превърната в офиси. През последните години компанията се опита да продаде имота, но предишни сделки се провалиха.
Историческата сграда е разположена върху парцел от приблизително 12 000 квадратни метра с достъп до Женевското езеро. Основната къща е с площ от приблизително 1000 квадратни метра. Сградата съдържа приблизително 12 стаи, които могат да се използват като спални или офиси, както и пет дневни или конферентни зали на три нива.
Villa Fleur d'Eau е известна като хмясто за провеждане на Женевската среща на върха на 19-20 ноември 1985 г. След това имотът е предоставен под наем на швейцарското федерално министерство на външните работи за среща между президента на САЩ Роналд Рейгън и генералния секретар на Комунистическата партия на Съветския съюз Михаил Горбачов. На площадката пред вилата, от страната на езрото, двамата лидери си размениха ръкостискания.
Историята на имението датира от края на XVIII век. Сред собствениците му са били Луи-Огюст Брюн, художник на кралица Мария-Антоанета Френска; банкерът Теодор Верн д'Арланд; Жак Салмановиц - основател на швейцарската компания за сертификационни услуги Société Générale de Surveillance (SGS); и търговецът и предприемач Абрахам Охайон. Сегашната сграда е построена между 1865 и 1867 г.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Председателят на ЕСО: Ядрената енергетика преживява своя ренесанс в Европа
Енергетика |Белгия няма да въвежда американския модел за ограничения на пътуванията от Конго
Свят |Моди изпревари Неру и постави рекорд за най-дълъг непрекъснат мандат като премиер на Индия
Свят |САЩ настояват ЕС да затегне правилата за пътуване за Световното по футбол заради ебола
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Радев: Слагаме край на предоставянето на въоръжение от българската армия за Украйна
България |Времето: Слънчево, топло и ветровито
България |Асен Василев: Свръхдефицитът ни е наложен превантивно за 2026 г. и е нарушение на регламента
Политика |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Ройтерс: Пет държави в ЕС предлагат да се ограничат правата на бъдещи членки
ЕС |Петролът леко поевтинява въпреки новата ескалация на напрежението между САЩ и Иран
Енергетика |ADVERTORIAL
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Коментари
Няма въведени кометари.