Бразилия спечели Купата на конфедерациите за трети пореден път

Бразилия показа способностите си година преди Световното първенство по футбол, на което ще бъде домакин през 2014 г., като спечели Купата на конфедерациите за трети пореден път. Това стана благодарение на категоричната победа с 3:0 (на полувремето 2:0) срещу световните шампиони от Испания.

Бразилците триумфираха на стадиона Маракана в Рио де Жанейро с два гола на Фред (2-ра и 47-ма минута) и гол на младия талант Неймар (44-та), пише БГНЕС. Това позволи на домакините да укрепят имиджа си на фаворит за Мондиала. Те спряха рекордната серия на Испания от 29 състезателни мача без загуба. Испания все още няма Купа на конфедерациите.

По-рано в неделя италианците успяха да се наложат над Уругвай след дузпи и станаха трети на това първенство. В малкия финал те победиха Уругвай със 7:6 след дузпи (2:2 в редовното време).