В Женева започва първият кръг от преговорите за Сирия
След близо пет години гражданска война в Сирия в швейцарския град Женева днес подновяват преговорите за мирно разрешение на конфликта, припомня австрийската медия ORF, цитирана от Фокус.
Цел на преговорите, на които специалният представител на ООН за Сирия Стефан де Мистура е поканил представители на враждуващите групировки, е постигане на споразумение за преходно правителство и нова конституция за близкоизточната държава. Очаква се днес Де Мистура да обсъди предложенията за преходния процес с държавния глава Башар Асад и опозиционните лидери.
По-рано в Женева пристигна сирийската правителствена делегация, водена от постоянния представител на страната в ООН Башар Джафари. В събота в Швейцария пристигна и Висшия преговорен комитет (ВПК) на сирийската опозиция, както и представители на групата на опозицията, формирана въз основа на срещи в Кайро и Москва. Стефан де Мистура направи посещения в неделя на двете делегации. По думите му е „традиция той да се срещне с делегациите преди официалния старт на преговорите“. Стефан де Мистура също така каза, че двете страни са подготвили програма за разговорите.
Пред Daily Telegraph, специалният пратеник е заявил, че изпитва предпазлив оптимизъм относно уреждането на сирийския конфликт.
„Аз съм предпазлив оптимист, защото за първи път виждам реален интерес от страна на великите сили и желание да се постигне нещо“, е казал той.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Потребители съдят Amazon за това, че не е възстановил разходите за мита на Тръмп
Свят |Абровски определи като "тирания" отношенията между производители и търговски вериги
Бизнес |Как технологиите променят дървообработването?
Технологии |Демерджиев посочва икономическата престъпност сред приоритетите на МВР
Политика |Стоковата борса: Царевицата беше под натиск от сигнали за изобилно предлагане на нова реколта
Икономика |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Свят |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Унищожават 859 кг био храни от склад в София заради манипулиране на сроковете на годност
Политика |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Пеканов: Инфлацията в момента е основно предизвикателство за всички граждани
Икономика |Стоковата борса: Царевицата беше под натиск от сигнали за изобилно предлагане на нова реколта
Икономика |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.