Втора седмица Австралия не може да изплува от потопа

Втора седмица Австралия не може да изплува от потопа

Властите в австралийския щат Куинсланд вече втора седмица опитват да евакуират и снабдят с провизии засегнатите от опустошителните наводнения граждани.

Военни самолети превозват и хвърлят хранителни запаси в наводнения град Рокхамптън, предаде BBC. Нивото на водата, която го заля, през последното денонощие се покачи. Всички пътни артерии до града с население от 77 хил. души са под вода. Достъпът до населеното място с железопътен транспорт е блокиран. Летището в града е затворено и голяма част от жителите са превозвани със спасителни лодки.

Сухопътният транспорт до повече от 20 града в Куинсланд е прекъснат. Наводненията взеха три жертви през последните дни, съобщиха местните власти. 

В австралийския щат Куинсланд е наводнена територия, по-голяма от тази на Германия и Франция. Засегнати са 200 хил. жители. Щетите за реколтата възлизат на милиони долари. Специалистите смятат, че водата в наводнените райони ще се задържи поне през следващите две седмици. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Разкрития: Агенти на разузнаването Мосад са подготвяли сухопътна операция в в Катар
Вдовицата на застреляния Чарли Кърк: Ще продължа делото му!
Желязков: Този вот на недоверие е алманах на всички проблеми в съдебната система
Посланически скандал: Лейбъристки депутат обвини Киър Стармър, че не е годен за премиер
Fitch понижи кредитния рейтинг на Франция до A+
El Nacional: Зинедин Зидан ще води националния отбор по футбол на Франция след Световното през 2026 г.
Неизвестно за известните: Нацисти убиват фармацевта, който искаше да излекува всички
Тръмп призова страните от НАТО да спрат да купуват руски петрол, за да наложи санкции