Даймлер раздава 125 млн. евро бонуси за юбилей
Германската автомобилостроителна компания Даймлер (Daimler) ще плати до 1000 евро специален бонус на всеки свой служител по случай 125-та годишнина от първия автомобилен патент на основателя си, предаде Асошиейтед прес.
Събитието наистина е знаменателно – на 29 януари, 1886 г. Карл Бенц внася молба за патент за изобретяване на дигател с вътрешно горене.
Изплащането на празничните бонуси ще излезе на компанията 125 милиона евро. Даймлер има 260 000 служители и всеки от тях ще получи премия, като размерът й ще зависи от стажа на работника в компанията.
Също така ръководството на компанията се е споразумяло със Съвета на служителите да бъдат изплатени бонуси от 3500 евро на работниците в Германия заради успешното им представяне миналата година.
|
|
Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |BofA предупреждава за „червени флагове" по отношение на американските акции
Финанси |Великобритания инвестира 1,1 млрд. паунда в национален суперкомпютър с изкуствен интелект
Свят |Бившият президент на УЕФА Мишел Платини заведе дело срещу ФИФА и президента ѝ Джани Инфантино
Спорт |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Франция и Германия се отказаха от проекта за съвместен изтребител
ЕС |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.