Два самоубийствени атентата разтърсиха Дамаск

ЕС

Два самоубийствени атентата бяха извършени срещу правителствени сгради в Дамаск тази сутрин, съобщи АФП. Загинали са няколко души, сред които има военни и цивилни.

Атаките са извършени от камикадзета с коли бомби, които са били насочени към централата на службата за държавна сигурност и към клон на службите за сигурност в града. Смята се, че отговорност за тях носи "Ал Кайда". Активисти от опозицията в Сирия обаче твърдят, че правителството е организирало експлозиите, за да повлияе на екипа от наблюдатели от Арабската лига, които пристигнаха в Дамаск вчера. Експертите са част от усилията на международната общност, насочени към прекратяване на смъртоносните репресии срещу протестиращите в страната.

По данни на ООН повече от 5000 души са били убити и хилядидруги са били арестувани, откакто антиправителствените протести в Сирия започнаха през март.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 16 до 22 март
Иран поднови атаките срещу съюзниците на САЩ в Персийския залив. Тръмп заяви, че не го е очаквал
Саркози няма да обжалва отказа за обединяване на присъдите си и пак ще влиза в затвора
Kaufland стана първата компания със сертификат за равно заплащане в България
Новите OLED телевизори на Samsung: Вижте разликата, почувствайте интелигентността
На днешната дата, 17 март. Имен ден празнуват Алеко, Алекса, Алексей, Алекси, Алексий
Мъск прогнозира бъдеще с високи доходи за всички, благодарение на изкуствения интелект
Протест срещу изкуствения интелект: Над 10 000 писатели от цял свят издадоха книга без текст