Експлозия погуби десетки в Мексико

Експлозия погуби десетки в Мексико

Мистериозна експлозия в централния офис на държавната мексиканска пертолна компания Petroleos Mexicanos уби минимум 25 души, предадоха световните медии. В инцидента са били тежко ранени още 101 човека.

Причината за експлозията засега е неизвестна. Трагедията се е случила около 16 ч. местно време в мазето на административна сграда, намираща се до 52-етажния блок на Petroleos Mexicanos, известна още като Pemex. Служители на компанията заявиха, че първият етаж на сградата е сериозно пострадал. Очевидци разказаха, че са видели как спасителните екипи издърпват затиснати под бетонни блокове хора. Според официалните данни са загинали 17 жени и 8 мъже. Вероятно в полуразрушения небостъргач са блокирани още поне 30 служители на компанията.

Трагедията се случва в момент, в който в Мексико тече разгорещен дебат за бъдещето на Pemex – корпоративен гигант, раздиран от проблеми – спад в производството, кражби и множество проблеми със сигурността, включващи поне една експлозия на тръбопровод годишно. Последната се случи през септември 2012 г. и в нея загинаха 30 работници.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Мерц: Европа не е във война, но вече не е в мир с Русия
Караджов за искания подкуп от шофьори на Роби Уилямс: Случаят е срам и позор
Тръмп и Нетаняху се договориха за план за прекратяване на войната в Газа, подкрепата на „Хамас“ е под въпрос
Уволнени са служителите от автомобилна администрация, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс
Перник и останалите населени места, захранвани от язовир "Студена", са без вода
Рапърът Снуп Дог ще бъде кореспондент на NBC на Олимпийските игри в Италия
Времето: Слънчево и ветровито, на североизток със следобедни валежи