Златен медал за българската художествена гимнастика

С впечатляващо представяне националният ансамбъл на България спечели златен медал на провеждащото се в Баку, Азербайджан, тридесето европейско първенство по художествена гимнастика.

Петте ни момичета извоюваха престижната титла след перфектно изпълнение на съчетание с пет чифта бухалки, оценено от съдиите и публиката. Те получиха 17.766 точки. Втори след тях се нареди съставът на Русия (17.633), следван от Испания (17.550), Беларус (17.483), Италия (17.433), Азербайджан (17.166), Израел (16.383) и Германия (15.100).

Освен това отборът ни се качи още веднъж на почетната стълбица на наградените в първенството – освен заради златото и за бронзово отличие, което той получи за съчетание с три топки и две ленти.

Ансамбълът ни е в състав Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска-Величкова и Христиана Тодорова. Треньорът е Ина Ананиева, отбепязва Sportal.

България завършва участието си на европейското първенство с три медала - един златен и два бронзови. Освен ансамбъла, Боряна Калейн взе бронз при девойките на финала на топка. Ансамбълът за жени се класира на четвърто място в многобоя, а при девойките отборно България зае четвърто място.