Мощно земетресение отне живота на най-малко 20 души на Филипините
Най-малко 20 души са загинали в резултат на серия силни земетресение в южната част на Филипините. Най-мощното от тях е било със сила 7,2 по скалата на Рихтер, съобщават световните медии.
Епицентърът на труса е на около 5 км източно от Балилихан и на 60 км от втория по големина град на Филипинския архипелаг - Себу, а огнището на труса е на дълбочина от 35 км.
По данни на Европейско-средиземноморския сеизмологичен център, трусовете са били с магнитуд съответно 7,2, 5,4, 5,3 и 5.
Броят на ранените надхвърля 33 души, повечето жители на Себу. По време на земетресението те са били на рибния пазар в града.
Електрозахранването е прекъснато в много от засегнатите райони. Няколко полета по вътрешни линии са отменени, докато аварийните служби проверят състоянието на летищата.
По първоначални данни постройки на летищата в град Себу и Тагбиларан в Бохол са рухнали. Съобщава се за сериозни щети в пристанището на Тагбиларан. Учебните занятия в десетки училища са били отменени заради опасността от последващи трусове и нареждането на властите да бъде проверена надеждността на сградите.
Тихоокеанският център за предупреждение за цунами, базиран на авайските острови, не е издал предупреждение за опасни вълни.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |Инвеститори оценяват разработчика на изкуствен интелект Аnthropic на 900 милиарда долара
Компании |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |На фокус следващата седмица: Несигурността на пазарите се запазва
Икономика |Kioxia отчита рязък скок на печалбите заради бума на изкуствения интелект
Компании |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
България |Бившият капитан на Англия Дейвид Бекъм стана първият спортен милиардер във Великобритания
Свят |Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Любопитно |Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
ЕС |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Кой печели и губи от срещата на върха между САЩ и Китай?
Общество |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.