Мъж с българско гражданство е сред загиналите в атентата

ЕС

37-годишният Себастиян Проази, който има и българско гражданство е сред жертвите на атентатите в Париж, съобщи в. "Стандарт" като се позова на информация от близките му. Той е загинал при атентат в едно от двете нападнати вчера заведения. До преди две години е работил в Европейската комисия.

Майка му е българка, а покойният Проази има двойно гражданство. Себастиан е кум на българската юристка Ани Величкова - Дафова, която от години работи в Париж. Тя е дъщеря на известния столичен адвокат Петър Величков и сестра на бившия футболист на ЦСКА и "Левски" Бойко Величков.

Българският художник Стефан Илиев също е засегнат от трагедията. Той съобщи пред bTV, че приятелката му Елис, която е французойка е била простреляна при атаката терористи в първото кафене в Париж снощи. След дълга и тежка операция животът й е извън опасност.

„Приятелката ми е тежко ранена. Уцелена е в гръб от два куршума от „Калашник”. Единият куршум е попаднал в гърба й, а другият в таза. Слава на Бога, животът й е извън опасност. Претърпяла е дълга и тежка операция и сега чакам още новини от лекарите”, сподели още Стефан Илиев пред bTV.

По последни данни от френските власти над 300 души са хоспитализирани в Париж след терористичните актове.

 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Великобритания продължава да чупи рекорди по тежки горещини
Звездите за бизнеса от 10 до 16 август: Баланс между амбициите и реалните възможности
Страдате ли от парализа на креативността?
На днешната дата, 11 август. Рождениците днес
The Financial Times: Китай пробива „Леден път на коприната“ към Великобритания
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка