Обама: Британският вот повдига опасения за растежа на световната икономика

Обама: Британският вот повдига опасения за растежа на световната икономика

Американският президент Барак Обама заяви, че британският вот за напускане на ЕС повдига дългосрочни опасения за растежа на световната икономика. Той посочи, че Brexit ще замрази възможностите за инвестиции във Великобритания или в Европа като цяло, посочват световните медии, цитирани от БНР. 

Обама призова британския премиер и други европейски лидери да гарантират плавен процес на излизането на Великобритания от общността. 

По-рано европейски лидери предупредиха, че Обединеното кралство трябва да спазва принципите за свободно движение на хора, ако иска да запази достъпа си до единния пазар. Лидерите на останалите 27 страни - членки се срещнаха в Брюксел без Великобритания за пръв път от над 40 години насам. 

На среща в Отава с лидерите на Канада и Мексико, насочена към заздравяване на икономическите връзки между северноамериканските страни, Обама каза, че подготовката на централните банки и финансовите министри показва, чесветовната икономика в краткосрочен план ще остане стабилна. Той обаче добави, че мисли, че има някои искрени дългосрочни опасения за глобалния растеж, ако Brexit действително се реализира и това замрази възможностите за инвестиции във Великобритания или в Европа като цяло. "В момент, в който нивата на глобалния растеж вече са слаби, това не помага", отбеляза американският президент.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Няма решение на Европейския съд по жалба срещу приемането на България в еврозоната
На днешната дата, 6 декември. Никулден
МФ публикува новия проектобюджет в полунощ: И приходите, и разходите са занижени с малко над 1 милиард евро
МААЕ съобщи, че защитният саркофаг на АЕЦ Чернобил е повреден от дрон
Без съществени резултати от двудневните консултации между САЩ и Украйна в Маями
Неизвестно за известните: Учители обявяват Едисон за глупак, но любимото му бизнес творение електрифицира света
Борисов: Да следваме примера на Тръмп, не трябва да наливаме вода с руските активи в мелницата на войнолюбците
Бундестагът прие закона за връщане на наборната военна служба в Германия