Повечето китайски богаташи се оказаха потенциални емигранти

Повечето китайски богаташи се оказаха потенциални емигранти

Повечето богати жители на Китайската народна република са използвали средствата си, за да получат гражданство или право на пребиваване в чужди държави, а ако не са, се канят да го направят в най-скоро време. Това показа проучване на американската агенция Bain & Company, цитирана от агенция „Франс прес”.

По сметките на B&C 60% от китайците, разполагащи с лично състояние, надвишаващо 16 млн. долара, са се възползвали от възможностите, които други държави предоставят на предприемачите-имигранти. Такива могат да бъдат влагането на голям депозит в местна банка, покупка на активи или създаване на бизнес в замяна на гражданство или право на жителство.

Потенциалните емигранти сред китайските граждани със състояние над 1,6 млн. долара са около 70 процента. Едва 10 на сто от богатите китайци са заявили, че нямат намерение да искат гражданство от друга държава. Повечето от тях обаче са отбелязали, че не изключват тази възможност за децата си.

Над една трета от богатите китайци със състояние над 1,6 млн. долара имат инвестиции зад граница. Сред онези със състояние над 16 млн. над половината влагат парите си в задгранични активи. При това от 2011 г. насам броят на инвестиралите в чужбина граждани на азиатската страна се е удвоил. 60 процента от богатите китайци твърдят, че възнамеряват да увеличават тези си инвестиции.

От Bain & Company отбелязват, че китайските милионери се опитват да диверсифицират активите си и да ги защитят от възможните икономически трусове в родината си. Богатите китайци прекарват и много време зад граница, където децата им получават своето образование. Самите китайци казват, че не харесват лошите екологични условия в големите градове на страната си.

В Китай живеят над 700 хиляди души със състояние над 1,6 млн. долара. Техният брой се е удвоил от 2008 г. насам. При това китайският парлачент е един от най-богатите в света. В него влизат 31 доларови милиардера. Още 52 милиардера има в Народния политически консултативен съвет на страната.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ