Словения влиза в обществото на богатите

Словения влиза в обществото на богатите

Словения подписа договор за присъединяването си към Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР). Така, малката бивша югорепублика направи една от най-важните крачки към приобщаване си в обществото на най-развитите страни.

Предстои формалното ратифициране на договора от словенския парламент. Словения подаде молба за присъединяване към международната организация още през 1996 г., а през 2007 г. страната се присъедини към еврозоната.

Междувременно, ОИСР препоръча на новата членка да намали публичните си разходи и правителствените възнаграждения, за да си гарантира устойчиво възстановяване. Очакванията са икономиката й да се повиши с 1,4% през 2010 г. и с 2,4 на сто през 2011 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Исторически обрат: България е на полуфинал на световното първенство по волейбол след победа над САЩ
Осъдиха Никола Саркози на 5 години затвор заради престъпен заговор с Муамар Кадафи
Да инвестираш като най-богатите хора в света вече е по-лесно от всякога. Но колко е опасно?
Зеленски е готов да се оттегли от поста си след края на войната
Нови материали правят водолазните костюми устойчиви на ухапвания от акули
На днешната дата, 26 септември. Рождениците днес
Компания използва AI, за да превърне клиентите си в рекламни звезди (Видео)