Удариха с камъни по главата сръбския премиер в Сребреница


Сръбският премиер Александър Вучич бе замерван с камъни и освиркан в края на възпоменателната церемония в Сребреница, където преди точно 20 години босненската сръбска армия, ръководена от генерал Ратко Младич, изби над 8000 мюсюлмани, предаде БГНЕС.

Охраната на Вучич се опита да отвори чадър за да го предпази, но той отказа и продължи да минава покрай хората.

"Премиерът е ударен по главата от няколко камъка. Счупени са му очилата, има и наранявания", съобщи вътрешният министър на Република Сръбска Драган Лукач. Според него с камъни са били ударени не само и други членове на делегацията, но и служители на реда, които са се опитали да предпазят делегацията от Белград.

След този инцидент сръбската делегация бързо напусна мемориалния комплекс "Поточари" и се отправи към границата със Сърбия, която се намира недалеч от Сребреница.

"Беше страшно. Замерваха ни с каквото имат - камъни, обувки. Множеството скандираше: "Четниците вън" и "Аллах е велик"", разказа член на сръбската делегация и потвърди, че Вучич е ударен с камък по лицето, но не е нещо сериозно.

В "Поточари" Вучич бе посрещнат и от огромен плакат, върху който бе изписано казаното от него преди 20 г. "За всеки убит сърбин ще избием 100 мюсюлмани".

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“