България 8-ма по медали във временното класиране на Европейското по лека атлетика в Амстердам

България излезе на 8-о място в класирането по медали на Европейското първенство по лека атлетика в Амстердам, съобщи "Фокус". Нашите атлети делят това място заедно с Чехия.

България е с две сребърни отличия до момента, които бяха спечелени от Ивет Лалова в бягането на 200 метра и Мирела Демирева в скока на височина.

Днес атлетите ни могат да добавят още медали, като Ивет Лалова и Инна Ефтимова ще бягат на полуфиналите на 100 метра, а евентуалният финал за двете ще се проведе късно тази вечер.

Лидер до момента в класацията по медали е Германия с 2 златни и 1 бронзов.