Ето кой спечели купата на Кока-Кола

В категорията 15-16 г. купата извоюва тимът на столичното 133 СОУ „А. С. Пушкин“.

Отборите на 7 СОУ „Найден Геров“ от Варна и 133 СОУ „А. С. Пушкин“ от София са победителите от двете възрастови групи в тазгодишното издание на „Купата на Coca-Cola: Движи се!“. Те се пребориха за големия приз по време на финала на първенството, който се проведе вчера в комплекс „Спортна София 2000“.

Шампионите от варненското 7 СОУ „Найден Геров“ заслужено спечелиха престижния трофей във възрастова група 12-14 години, а в категорията на по-големите им съученици на възраст между 15-16 години купата отиде при 133 СОУ „А. С. Пушкин“ от София. Освен така очаквания приз, учениците от двата отбора и техните треньори ще станат свидители на едни от най-вълнуващите футболни надпревари това лято – четвъртфиналите на UEFA EURO 2016, които ще се проведат в Лил и Бордо след броени дни.

Лично зам.-министърът на младежта и спорта Асен Марков и кметът на Столична община Йорданка Фандъкова, както и изпълнителният директор на Кока-Кола ХБК България Светослав Атанасов и генералният директор на Кока-Кола България Стоян Иванов поздравиха участниците в 5-тото юбилейно издание на „Купата на Coca-Cola: Движи се!“. Тази година бяха привлечени над 16 000 от близо 400 училища от малки и големи населени места в цяла България.

Стартирала през 2012 г. в София, днес инициативата „Купата на Coca-Cola: Движи се!“ е най-големият междуучилищен футболен турнир за подрастващи в България, обхванал до момента близо 50 000 ученици на възраст между 12 и 16 години от 8 региона в страната – София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Стара Загора, Велико Търново и Благоевград.

Тази година в турнирите бе включена и нова възрастова група (15-16 годни) и само в София „Купата на Coca-Cola: Движи се!“ в нея участваха почти 9 000 ученици от 183 училища.

Сребърният медалист в категорията 12-14 години е за столичното 140 СОУ „Иван Богоров“, а на трето и четвърто място се класираха съответно отборите на 11 ОУ „Св. Пимен Зографски“ (София) и 105 ОУ „Атанас Далчев” (София). Те показаха завидни футболни умения и спортен дух по време на всички футболни срещи в рамките на инициативата. В новата възрастова група среброто грабна 47 СОУ „Христо Данов“. 

Столичният кмет Йорданка Фандъкова връчи специални награди за феърплей на заслужили отбори в двете възрастови групи. Призът за честна игра при големите бе присъден на столичното 101 СОУ „Бачо Киро“, а в категорията на 12-14 годишните,  играчите от отбора на СОУ „Цанко Церковски“, Полски Тръмбеш (зона Велико Търново) се отличиха като най-големи спортсмени сред 16 000-те участници.

Подкрепа на отборите финалисти в горещия неделен ден дадоха и музикалните звезди Михаела Филева, Михаела Маринова и братята Пламен и Иво, които се впуснаха в бурни танци, нажежиха страстите в игрите на джаги и завършиха с концерт в приветствие на победителите в турнира. Те участваха наравно с всички фенове на качествения футбол в увлекателните спортни активности и състезания.

Всички победители в турнира бяха специално поздравени и от двукратния световен шампион по скок на дължина за хора с увреждания Михаил Христов, който е и носител на сребърен медал от Европейското първенство по лека атлетика за хора с увреждания от Гросето, Италия.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Звездите за бизнеса от 6 до 12 юли: Тази седмица няма да възнагради най-бързите, а най-внимателните
На днешната дата, 6 юли. Световен ден на целувката
Ще ни следят с камери в таксито
Археолози откриха непокътнат град на маите в биосферния резерват Калакмул
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев