Роналдо вкара гол №300 за отбора на Реал Мадрид

Реал Мадрид се наложи с 2:0 при гостуването си на Райо Велекано от 30-ия кръг на Ла Лига.

Криситиано Роналдо записа своя гол номер 300 с екипа на „балия балет“. Вторият гол бе дело на Хамес Родригес.

Наставникът на Реал Карло Анчелоти записа с този мач 50-а победа начело на тима, припомня „Гонг”.

Реал Мадрид държеше инициативата в началото на мача и още в 23-ата минута Гарет Бейл отбеляза гол, който не бе зачетен заради засада. Райо Велекано стигна два пъти до вратата през първото полувреме, но Икер Касиас не допусна гол.

В началото на второто полувреме Райо поискаха дузпа срещу Кристиано Роналдо, но съдията му даде само жълт картон за съприкосновение с противников играч. Малко по-късно отново Гарет Бейл имаше възможност да отбележи първия гол за Реал, но пропусна.

В 53-ата минута Карим Бензема направи пропуск, а в 55-ата минута Марсело стреля, но прати топката в страни.

В 65-ата минута Хамес Родригес имаше шанс да се разпише, но без късмет, а в 68-ата минута Кристиано Роналдо най-накрая успя да отбележи първия гол в мача след добро центриране на Дани Карвахал.

В 73-ата минута Хамес Родригес удвои резултата.

В последните минути Райо пропусна още три пъти да отбележи гол заради намесите на Касиас.

В класирането Реал е на второ място със 70 точки, а Райо е 9-и с 38.

В друг мач от същия кръг Гранада и Селта Виго завършиха наравно 1:1.