УЕФА обмисля трети евротурнир

Политика за бисквитки

УЕФА обмисля да организира трети евротурнир в близко бъдеще. Идеята е била обсъждана на заседанието на 54-те страни-членки на Европейската футболна централа, съобщава Гонг. 

В това състезание ще участват отпадналите от квалификационните кръгове на Лига Европа отбори. За тях ще има отделен награден фонд, който няма да бъде особено висок, но приходите от него няма да са за пренебрегване. 

Дори да бъде приета, подобна промяна няма как да влезе в сила преди 2018 г. До тогава форматите на Шампионската лига и Лига Европа са утвърдени и промени няма как да бъдат направени. 

Така евротурнирите отново могат да станат три. Ако броим Интертото, който беше спрян през 2008 г., надпреварите бяха дори четири до края на 90-те години на миналия век, преди през 1999 г. да бъде закрит КНК. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Звездите за бизнеса от 18 до 24 май: Повече търпение и поглед към дългосрочните хоризонти
БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
Няколко големи столични квартала остават без топла вода за пет дни
Проучване на Делойт: Поколението Z и милениалите преосмислят кариерния успех
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите